GFRC Cephe Kaplamaları

İstenen form ve boyutta üretilen cephe kaplamaları binaları özelleştirirken, binayı dış etkilerden korumaktadır. Dekoratif özelliklerinin yanı sıra binadaki çelik korozyonlarını önler. Yapıların ana taşıyıcı sistemlerini koruyarak binaların ömrünü uzatır. GFRC / GRC cephe kaplamaları bakım istemez, yapısı gereği uzun ömürlüdür ve binanıza değer değer katar. ECO Fibre markasıyla Fiberton A.Ş., GFRC / GRC dış cephe kaplama beton elemanların 20 yılı aşan bir süredir üretimini ve montajını yapmaktadır. GRCA tam üyesidir.

Cephe Kaplamaları Malzemesi :GFRC

Cephe kaplamaları arasında yer alan pek çok malzeme içerisinde şüphesiz ki gfrc en çok tercih edilendir. GFRC (cam elyaf takviyeli beton) betona kazandırılan üstün nitelikleri sayesinde pek çok avantajı içerisinde bulundurmaktadır. Bunlardan birinci olanı, gfrc cephe kaplamaları içerisindeki cam elyafıdır. Alkali dayanımlı cam elyafı, betonun donatı görevini üstlenmektedir. Böylelikle cephelerde oluşan yüklere karşı mukavemet sağlar. Ayrıca, üretim sırasında çeşitli kimyasallar da karışıma ilave edilmektedir. Betonun plastik davranışını arttırmaya yönelik bu karışımlar beraberinde esnekliği de getirmektedir. Agrega optimizasyonu sayesinde ise betonun basınç dayanımı ile ilgili gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

Projeyi oluşturan diğer unsurlar da dikkate alınarak gfrc dış cephe kaplama elemanının boyutları ve formu belirlenir. Böylelikle, proje detaylarına en uygun çözümler seçilir. Gerek ısı yalıtımı, gerekse de su izolasyonu için mükemmel uyum sağlanır. Metal karkaslarla bağlantı yapılabildiği gibi başka montaj çözümlemeleri de mümkündür. Örneğin, gfrc elemanların kendi malzemesinden oluşturulan tümsekler(takviyeler) ile malzeme direnci sağlanarak karkassız elemanlar oluşturulmaktadır.

Yalıtım değeri daha yüksek elemanlar istenmesi durumunda ise, gfrc kaplama elemanları içerisine taşyünü ya da mineral yün esaslı yalıtım malzemeleri eklenebilmektedir. Böylece, hedeflenen ısıl değerine (lamda) ulaşılmaktadır. Isı yalıtımı gfrc prekast beton elemanların içerisine uygulanabileceği gibi, cephenin yüzeyine de uygulanabilmektedir. Her iki yöntemde de kriter toplam ısıl değeridir. Su yalıtımına ilişkin ilave koruma ise yüzeye kimyasal uygulama yapılmasıyla sağlanır. Yüzey uygulamaları klasik olarak uygulanan boya işlemleri olabildiği gibi özel olarak üretilmiş emprenye kimyasallar da olabilmektedir.

 

GFRC Cephe Kaplama

Çelik Karkaslı Cephe Kaplamaları

Dokulu Cephe Kaplamaları

Diğer beton elemanlarımız ile ilgili aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Isı Yalıtımlı Cephe Panelleri

Dekoratif Cephe Kaplamaları

GRC Plus Kent Mobilyaları

GFRC Cephe Kaplamaları, Fiberton Prekast A.Ş. Le Mirage Otel prekast, gfrc, grc, uhpc cam elyaf takviyeli beton dış cephe kaplama sistemleri-2