GRC PLUS : Geçmişten Bugüne Prekast

 

GRC PLUS, Fiberton A.Ş.’nin seçkin markalarından biri olup, yıllardır sizlere hizmet vermektedir. GFRC / GRC ürünlerinin yapılarda pek çok avantajı bulunmaktadır. Hızlı üretim, hızlı montaj bunların başında yer almaktadır. Kendine özgün tasarımların yapılabildiği gfrc, mimarlara sınırsız özgürlük vermektedir. GRC Plus, İstanbul’da yer alan teknik kadrosu ile projelerinizi en uygun alternatifli çözümlemelerle sizlere sunar. Ayrıca, Mersin’de bulunan fabrikamızda ise projelerin üretim açısından uygunluğu denetlenir. Böylelikle tasarımdan üretime kadar kontroller sağlanmış olur. Üretim sonrası, kalite kontrol prosedürleri kapsamında kontrollere devam edilmektedir.

Nihai kontroller, ambalajlama ve sevkiyat bölümünde gerçekleşmektedir. Bu sayede, olası hataların en aza indirgenmesi ve kalite standartlarının istenen seviyede olması sağlanır. Ayrıca, sevk edilen ürünlerin sahada teslimi sırasında gözle kontroller yapılmaktadır. İlaveten ölçü kontrolleri de bilahare yapılmaktadır.

GRC Plus’ın bir diğer avantajı da hammaddeye olan yakınlığıdır. GFRC / GRC beton dış cephe kaplama elemanlarının üretiminde kullanılan bir çok hammadde Mersin ve Adana civarındadır. Örneğin, beyaz çimento üretimi Türkiye’de sadece iki fabrika tarafından yapılmaktadır. Çimento fabrikalarının üretim tesisimize mesafesi 700 mt ile 70 km dir. Diğer bir deyişle, başka bölgelerde gfrc üretimi yapmakta olan rakiplerimiz, çimentoyu bu iki tesisten nakletmek durumundadır. Bu durum, maliyetlerini olumsuz etkilemektedir.

Bir diğer konu ise gfrc’nin (glassfibre reinforced concrete) diğer bileşeni olan silis kumudur. Üretim standartlarının sağlanabilmesi için silis kumu içerisindeki silis miktarının %95 üzeri silis içermesi gerekmektedir. Bilindiği üzere, Mersin en zengin silis yataklarının olduğu bir bölgedir. Bu sebepledir ki, Türkiye Cam Endüstrisi Mersin’de faaliyet göstermektedir. GRC Plus, en yüksek silis içeriğine sahip kum ocaklarından tedarik yapmaktadır. Böylelikle üretimi yapılan betonun yüksek dayanım değerlerine ulaşması sağlanmaktadır.

İştigal konuları arasında GFRC, GRC (prekast) beton cephe kaplama yapı elemanları yer almaktadır.

Sektör liderlerinden biri olan markamız, mimarların tasarımlarının hayata geçirilmesinde etkin bir rol oynamaya devam etmektedir. Teknik ekibimiz her daim sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.

Diğer markalarımız için linke tıklayabilirsiniz. Fiberton A.Ş., GRCA tam üyesidir.

grc plus logo
grc plus logo