Kurumsal

Kurumsal bir firma olan Fiberton A.Ş., 20 yılı aşan sektörel deneyimi ile sizlere hizmet vermektedir. Ayrıca, her biri alanında uzman mimar, mühendis, tekniker ve diğer çalışanları ile faaliyetlerine devam eder. GRC PLUS, DEKKAP, ve ECO FIBRE markalarıyla sektöre yön verir.

Prekast (GFRC/GRC/UHPC) üretimi için ülkenin en uygun iklim, lojistik ve hammadde imkânları sunan Mersin’de üretmektedir. Böylelikle, dünya standartlarındaki ürünlerini, yüksek kalite, uygun fiyat anlayışı ile sizlere sunuyoruz.

Daima gelişime açık, yenilikçi yapımız sayesinde sektördeki gelişmeleri takip ediyoruz. Ayrıca, kendi laboratuvarımızda farklı fikirler üretip, araştırma ve geliştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıyeten, her bir çalışmanın gelişimimizde çok önemli bir rol oynadığının bilincindeyiz. Dolayısıyla, kendimizi geliştirmek için çok çalışmanın gerekliliğine inanmaktayız.

Hammadde Tedariğine Yakınlık

GRC üretimi için temel hammadde olan uygun vasıflardaki beyaz çimento sadece Mersin ve Adana’ da üretilmektedir. Çukurova bölgesi, GRC üretiminin diğer vazgeçilmezi olan silis madeni bakımından Türkiye’nin en zengin ve kaliteli silis sahalarına sahiptir.Bu nedenle Türkiye’nin en önemli cam fabrikaları da bu bölgededir. Çimento tedariği ile ilgili lokasyon avantajımız, daha az enerji tüketerek çevreye karşı olan sorumluluğumuzu daha kolay yerine getirmemize sebebiyet vermektedir. Düşük enerji tüketimi, çevreye faydasının yanında toplam maliyetin de düşmesini ifade etmektedir.

Ülkenin en büyük limanlarından birine sahip olan Mersin, lojistik konusunda büyük fırsatlar sunmaktadır. Mersin, deniz taşımacılığı ile beraber kara ve demiryolu taşımacılığı konusunda da bölge en önemli lojistik üs konumundadır. Bu nedenle FİBERTON A.Ş. ürünleri Türkiye ve dünyanın her bölgesine hızlı ve ekonomik olarak taşınabilmektedir.

İstanbul’a konumlandırılmış merkez ofisimizde, satış, ihracat, tasarım, montaj gibi konularda hizmet verilmektedir.

Kurumsal firma olmanın gereklilikleri arasında olan kalite belgelerinin tamamına sahiptir.
FİBERTON A.Ş. ürünleri TSE belgesine sahiptir.
TSE 12467, TSE Üretim yeterlilik belgesi ve CE belgelerine sahiptir.
FİBERTON A.Ş. kurulduğu günden bu yana, dünyadaki büyük GRC üreticilerinin üyesi olduğu GRCA üyesidir.
Ayrıca ISO 9001:2015 kalite yönetim, OHSAS 18001:2007 iş sağlığı ve güvenliği ve 14001:2015 çevre yönetim sistemi ile kalite,işsağlığı ve çevreye duyarlılığını belgelemiştir. Kalite belgelerimizi incelemek için buraya tıklayınız.
Fiberton A.Ş. Kurumsal
Fiberton A.Ş. Kurumsal