ECO Fibre : Kentin Dekoratif Bakış Açısı

 

ECO Fibre, Fiberton A.Ş.’nin tescilli markalarından biri olup, GFRC, GRC (prekast) beton elemanları konularında faaliyet göstermektedir. Kent mobilyaları, banklar, heykeller, bina süslemeleri, beton saksılar, beton objeler gibi ürünlerin tasarlanması ve üretimi de çalışma alanlarındandır. Cam elyaf içerikli beton ürünleri sayesinde korozyona karşı mukavemet sağlanmakta, ürünlerin yıllarca istenilen kalitede sağlamaktadır. Ayrıca çevre dostu ürünler üretmektedir. Geri dönüştürülen gfrc / grc malzemeleri, agrega boyutuna dönüştürülür. Bu sayede oturma bankı, istinat duvar kaplamaları, bordür taşları vb. ürünler üretilmektedir. Böylelikle en az enerji harcanarak çevreye katkı sunulması planlanmaktadır.

ECO Fibre ‘nin ekolojik perspektifi

ECO Fibre, çevre duyarlılığı ile hareket eden bir markadır. Sürdürülebilirlik açısından daha verimli olmaya çalıştığımız süreçlerde Yeniden kullanım, üstün dönüşüm, geri dönüşüm gibi konularda ürettiğimiz projeleri gerçeğe dönüştürmemizi sağlamaktadır. Sıfır atık hedefimize yakınlaşmamızda önemli bir paya sahiptir.

Disiplinli bir kalite kontrolün fazlalık malzeme ve atık ürünü artırmak gibi bir yan etkisi vardır. Kalitenin titizlikle takip edildiği sistemimizde minör hatalar dolayısıyla kullanım dışına alınan paneller, tasarım ekibimizin parça bazlı çalışmaları sonucu yeniden değerlendirilmekte ve ürüne dönüştürülmektedir. Bu çalışma sonucunda ortaya çıkan ürünler mobilyalara, mutfak ürünlerine, aydınlatmalara veya başka ürünlere dönüştürülmektedir. Bu çalışmalar sonucunda çıkan özgün ürünler, kullanıcılarımızın günlük hayatına da dokunabilmemizi sağlar.

Ürün gamı hakkında

Yüksek kapasiteli üretimin yan etkisi olan fazlalık malzemeleri ise başka ürünlerde değerlendiriyoruz. Benzerlerinden çok daha güçlü kent mobilyaları, bordür taşları, saksılar veya dekoratif ürünler haline getiriyoruz. Çevre bilincini topluma yaymak için çalışmalar yapıyor, projelerimizde hayata geçiriyoruz. Ayrıca tasarım aşamasında çevresel faktörleri de göz önünde bulunduruyor, geri dönüştürülebilir malzemeler seçiyoruz. Daha sonra ürünlerin performanslarını ölçerek , gelecek tasarımları oluşturmak için faydalanıyoruz.

Sıfır atık ve düşük karbon ayak izi hedefimizin önemli yapı taşlarından olan Eco Fibre ile hayatınıza dokunan ürünler, benzersiz tasarımlar, ekolojik bir perspektif ile yanınızdayız. Geçmişten ilham alarak, geleceği tasarlıyoruz. Bu noktadan hareketle, tüm tasarımcılara bizimle iletişime geçmeleri için çağrı yapıyoruz.

Diğer markalarımız için linke tıklayabilirsiniz. Fiberton A.Ş., GRCA tam üyesidir.

Eco fibre logo