Üretim

Proje Aşaması
Proje aşaması; FİBERTON PREKAST mimar ve mühendisleri proje ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde algılayarak, üretimin her aşamasını projelendirip mimari gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayan ve statik hesaplamalar ile, deprem, kar, rüzgâr, yük vb. hesaplamalarını yaparak gerek duyulan çelik ve ankraj elemanları ihtiyacı belirlenmektedir.

Tasarım Aşaması
FİBERTON PREKAST tasarımcıları proje gereksinimlerine göre dekoratif elemanların modelleme çalışmalarını ve üretimde kullanılacak kalıpların tasarımlarını yapmaktadırlar.

Kalıp Aşaması
Üretilecek elemanların dökümü için hazırlanan kalıpların yapımını içerir. Projeye göre kalıplar fiber, polyester, silikon, ahşap veya çelik malzemeden üretilmektedir.

Döküm Aşaması
Bu aşamada ise panellere ve diğer tüm üretimlerimize elyaf takviyeli betonlar için geliştirilmiş (ARG) elyaf kullanılmaktadır. Döküm için kullanılan tüm özel sprey sistemleri ve mikser sistemleri yurtdışından ithal edilmiştir.

Karkas İmalatı
Tüm cephe panellerinde tamamı korozyon oluşumunu engelleyici özel kaplama malzemeleri ile kaplanmakta veya isteğe bağlı olarak galvanizli karkas sistemi kullanılarak karkas sistemin ömrü uzatılması amaçlanmaktadı

Nakliye ve Montaj
Üretilen malzemeler kürleme tamamlandıktan sonra montaj alanına taşınırken kırılma ve kirlenmelere karşı korunmaktadır. Montaj projelerinde belirtilen şekilde ve hesaplarına uygun ankraj sistemleri ile yapılmaktadır. Montaj sonu derzlerde poliüretan mastik kullanılarak su yalıtımı sağlanmaktadır. Tüm ankrajlar sistemleri korozyona karşı korunmaktadır